Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rysí hlídky Jeseníky - pozvánka na školení

10. 2. 2014

Opět pozdě, ale přece. Hnutí Duha Olomouc a správa CHKO Jeseníky hledají dobrovolníky pro mapování výskytu rysa ostrovida (Lynx lynx) v Jeseníkách a jejich okolí. V Jeseníkách vskutku mnoho rysů nebydlí. Snad se podaří něco vysledovati. Kdo měl by zájem o Rysí hlídky, může zůčastniti se úvodního školení. Naučí se vyhledávat pobytové znaky a zjistí, že stopu rysa určí jen těžko. Chce to trochu cviku. Vyslechne něco přednášek a snad dostane i občerstvení. Každopádně je užitečno zůčastnit se. I k informacím praktickým.

Datum konání: 14.02.2014

Čas: od 17:00

Místo: Zasedací sál Správy CHKO Jeseníky (Jeseník; Šumperská 93)

Jest třeba počítati s tím, že místo konání je od vlakového nádraží vzdáleno cca 2,5 km. Půl třetího kiláku naní žádná velká tůra. V neznámém prostředí, za tmy se doba pochodu prodlouží. Kdy školení končí, kterak je to s případnou možností přespati atd., atd. mi známo není.

Informace možno získati a přihlásiti se na:

Mail: info@selmy.cz

Telefon: 728 832 889

Zde mohou se hlásiti i ti, jež nebudou se moci školení zůčastnit. Což bude as většina. Obávám se, že po skončení školení již nepojede žádný spoj ni do Lipové. Možnost se přihlásiti platí do odvolání. Jinak řečeno, až tento příspěvek zmizí. Či bude nahrazen novým...